Home Wózki inwalidzkie, kule, laski, balkoniki...

test2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 04 lipca 2010 08:55

GORSETY DO LECZENIA BOCZNYCH SKRZYWIEŃ KRĘGOSŁUPA (SKOLIOZ)

Zakład specjalizuje się w wykonywaniu i stosowaniu gorsetów do leczenia bocznych skrzywień kręgosłupa (skolioz). Wykonujemy renomowane konstrukcje uznane i stosowane w Europie i na świecie - Gorset Cheneau, Gorset Boston, Gorset Milwaukee.

 

klftreresresrsrshgGORSET CHENEAU

GORSET CHENEAU jest światowym rozwiązaniem ortezy w ortotycznym leczeniu bocznych skrzywień kręgosłupa (skolioz). Tutejszy Zakład, należy do czołówki europejskiej w zakresie wykonywania i stosowania Gorsetów Cheneau. Potwierdził to Prof. Jacques Cheneau światowej sławy uczony francuski, autor (twórca) Gorsetu Cheneau oceniając, że należymy do jednego z dwóch najlepszych ZAKŁADÓW w Europie.

kksjdsjfifiofofopjkjvkrrv,v,l,vrv,.rb[r.b[rl[rlkijmiuhwiuxcn

Z Prof. Jacques Cheneau ściśle współpracujemy w dziedzinie ortotyki skolioz. Od 1999 roku corocznie gościmy w naszym Zakładzie Prof. Jacques Cheneau, który na bieżąco przekazuje nam aktualną wiedzę dotyczącą budowy, wykonywania i modyfikacji Gorsetu Cheneau.

Prof. Jacques Cheneau bardzo wysoko ocenia wykonywane przez nas Gorsety Cheneau i na tę okoliczność już w 2004 roku wystawił nam CERTYFIKAT - zaświadczający, że wykonywane przez nas Gorsety Cheneau spełniają kryteria Jego szkoły terapeutycznej.

Prof. J Cheneau koryguje wykonywany

przez nas gorset do przymiarki

CERTYFIKAT wystawiony naszemu Zakładowi

przez Prof. J. Cheneau

Wspólnie z Prof. J. Cheneau dopasowywanie gorsetu w fazie przymiarki

Jesteśmy jedynym Zakładem w Polsce posiadającym taki CERTYFIKAT i jedynym posiadającym CERTYFIKAT na wykonywanie zmodyfikowanego Gorsetu Cheneau. Dla celów ortotycznych tutejszy Zakład posiada specjalistyczną PRACOWNIĘ, w której zatrudnieni są pracownicy posiadający unikalne kwalifikacje w zakresie ortotyki kręgosłupa - zajmujący się tylko tą dziedziną. Wielkim zaszczytem jest, że za zgodą Prof. Jacques Cheneau PRACOWNIA ta nosi Jego Imię.

GORSET BOSTON

Posiadamy doskonałe warunki techniczno - organizacyjne, kadrowe i medyczne do wykonywania Gorsetów Boston oraz Certyfikat osobowy wystawiony przez BBE Healthcare LTD producenta oryginalnych modułów Gorsetów Boston Brace. Pozwala to na wykonywanie i stosowanie Gorsetów Boston na najwyższym światowym poziomie.

Gorset Boston

w płaszczyźnie czołowej

Dopasowywanie Gorsetu Boston w fazie przymiarki

Gorset Boston

w płaszczyźnie strzałkowej

GORSET MILWAUKEE

Podobnie jak w przypadku Gorsetu Cheneau oraz Gorsetu Boston posiadamy doskonałe warunki pozwalające na wykonanie i stosowanie Gorsetu Milwaukee na najwyższym poziomie . Gorset ten stosujemy od kilkudziesięciu lat. W okresie tym wspólnie z Kliniką Rehabilitacji Akademii Medycznej w Poznaniu modernizowaliśmy jego konstrukcję w celu otrzymania optymalnego rozwiązania – pozwalającego na maksymalną korektę i kompensatę skrzywienia kręgosłupa.

 

Gorset Milwaukee - widok z przodu

Gorset Milwaukee - widok z tyłu

Gorset Milwaukee możemy wykonać z własnych elementów lub z elementów importowanych. Gorsety wykonane z naszych elementów posiadają znacznie niższą cenę i w żaden sposób nie odbiegają jakością od gorsetów wykonanych z części importowanych.

Zakład w sposób pionierski stosuje technikę komputerowego badania wad postawy ciała w technologii wykonywania gorsetów do leczenia skolioz.

Przykład wyniku

komputerowego badania

wad postawy ciała

Pracownia

komputerowego badania

wad postawy ciała

 

INNE GORSETY

Dla innych dysfunkcji niż boczne skrzywienia kręgosłupa (skoliozy ) wykonujemy m.in.: gorsety szkieletowe z tworzywa termoplastycznego lub metalu , gorsety Jewetta , prostotrzymacze Taylora , gorsety doniczkowe , sznurówki ortopedyczne , gorsety pooperacyjne.

 

UWAGA !

  1. Gorsety ortopedyczne do leczenia skolioz oraz inne gorsety wykonujemy w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak też na zlecenia: osób fizycznych, firm, stowarzyszeń, fundacji i innych płatników.
  2. Udzielamy bezpłatnych porad i konsultacji dotyczących doboru gorsetu dla konkretnego przypadku skoliozy pacjenta, jak też innej dysfunkcji kręgosłupa.
  3. Prowadzimy w pełnym zakresie serwis naprawczy gorsetów. W przypadku gorsetów do leczenia skolioz korygujemy je - stosownie do poprawy stanu skrzywienia kręgosłupa.
Poprawiony: piątek, 24 września 2010 06:15
 
Copyright © 2018 Samodzielny Publiczny Zakład Zaopatrzenia Ortopedycznego w Poznaniu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.